Liga Mistrzów. Osłabiona Barcelona przegrywa w Monaco! Bezradny Lewandowski odcięty od podań

FC Barcelona przegrała z AS Monaco 1:2 w meczu pierwszej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. 81 minut w barwach "Blaugrany" rozegrał Robert Lewandowski. Tylko 10 na placu gry spędził z kolei Eric Garcia, który szybko wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

2024-09-19, 22:30

Robert Lewandowski w meczu z AS Monaco. Foto: Laurent Cipriani/Associated Press/East News

Barcelona mocno skomplikowała sobie sytuację już w 10. minucie gry, gdy Eric Garcia, próbując naprawić błąd w wyprowadzeniu ter Stegena, sfaulował Minamino, za co został ukarany czerwoną kartką.

Ekipa z Księstwa błyskawicznie wykorzystała przewagę liczebną. Po długim podaniu Vandersona skrzydłowy gospodarzy Akliouche ściął z piłką do środka i uderzył przy bliższym słupku, zaskakując golkipera Barcy.

W 28. minucie „Duma Katalonii” wróciła do gry za sprawą Yamala. Rewelacyjny 17-latek stał się drugim najmłodszym zdobywcą gola w Lidze Mistrzów – liderem pozostaje inny gracz Barcy, Ansu Fati.

Wraz z upływem kolejnych minut podopiecznym Hansiego Flicka coraz trudniej było nadążyć za grającymi w przewadze rywalami. W 72. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Ilenikhena wyprzedził obrońców „Blaugrany” i przy biernej postawie ter Stegena przywrócił prowadzenie ekipie „Les Monegasques”.

Robert Lewandowski opuścił boisko w 81. minucie. Zastąpił go Ferran Torres. Polak, podobnie jak pozostali ofensywni gracze Barcy, był niewidoczny.

Powody do radości ma także inny francuski zespół – debiutujący w Lidze Mistrzów Stade Brestois pokonał 2:1 Sturm Graz.

W identycznym stosunku Atletico Madryt ograło RB Lipsk. Gola na wagę zwycięstwa w 90. minucie zdobył Gimenez po centrze Griezmanna.

Z kolei Atalanta bezbramkowo zremisowała z Arsenalem.  „La Dea” miała rzut karny, jednak go nie wykorzystała. Zarówno po strzale, jak i dobitce Reteguiego kapitalnie interweniował Raya.

We wcześniejszych meczach Feyenoord Rotterdam przegrał z Bayerem Leverkusen 0:4, a Crvena Zvezda Belgrad uległa Benfice Lizbona 1:2. Czwartkowa seria gier zakończyła pierwszą kolejkę Ligi Mistrzów, wyjątkowo rozdzielonej na trzy dni. Kolejne, podobnie jak przed zmianą formatu Champions League, będą rozgrywane we wtorki i środy.